Proč je relax důležitý

Přidáno 21.06.2017

Žijeme ve velmi uspěchané době, každý se za něčím honí, každý někam pospíchá, každému co pár minut vibruje telefon s novou notifikací. Nevíme, kde nám hlava stojí a řešíme několik problémů najednou. Když člověk zažívá tento stav bez nějaké pauzy, relaxu, brzy se začne projevovat stres a negativně nás ovlivňovat. Jak z toho ven? Najděte si chvilku pro sebe a vypněte. Úplně. Turn off.

Být chvíli offline

Chytré telefony, chytré televize, chytré hodinky, pračky, ledničky, auta, … Uááá! Všechno je chytré! Všechno na nás neustále sype nějaké notifikace, všechno potřebuje nějakou naši interakci! Proč? Nestaňte se otroky techniky, ale nechte techniku, aby sloužila ona pro vás a aby vám život usnadňovala, ne komplikovala.

Najděte si chvilku sami pro sebe a odpojte se. Může to být třeba u kávy při čtení oblíbené knihy nebo během rybaření u vody.

Užívejte si přítomný okamžik a nenechte se vyrušovat notifikacemi. On ten email nebo zpráva na Messengeru počká. A že to může být něco urgentního? No, buďme k sobě upřímní. Pokud někdo opravdu bude chtít něco důležitého, spíše vám zavolá, než aby psal do zpráv na Facebooku, že?

Nová dávka inspirace a energie

Pokud zařadíte pravidelný relax do vašeho rozvrhu, získáte tím daleko více, než ztratíte. Ano, spoustu lidí se bojí toho, že když nebudou ty 2-3 hodinky pracovat, něco jim hrozně rychle uteče… Neuteče.

Nejenže “rozbijete” onen stres ze souvislého soustředění se, schůzek, atp. Ale budete moci vypnout, zastavit se a rozhlédnout se kolem sebe. Obrazně. Budete mít prostor podívat se na věci shora a s nadhledem.

Začnou vás napadat skvělé nápady, získáte obrovskou dávku inspirace a hlavně… Hlavně si dobijete vaše osobní baterky. A to jak ty fyzické, tak ty psychické. A to už za to stojí, co myslíte?Tisknout stránku

      © 2017 - Jari Böhlerová - Prevence a zdravý životní styl
Digitální obchodník
Zpět nahoru