Soustřeďte se na to, co vás dělá šťastnými

Přidáno 14.02.2017

Lidský život je velmi krátký na to, abychom jej strávili činnostmi, které nás nenaplňují a spíše štvou a otravují. Začíná tím krásným bezstarostným obdobím, kdy se jako děti honíme za míčem, provádíme různé lumpárny s partou kamarádů a nemusíme nic řešit. Chceme být brzy dospělí, ale jakmile jimi jsme, chceme se zase vrátit zpět do dětských let. Náhoda? Většina lidí na smrtelné posteli lituje toho, že se soustředili na blbosti a to důležité opomíjeli. Neudělejte stejnou chybu.

Nelitujte toho, co jste udělali, ale toho, co jste neudělali.

Prožijte svůj život na plno. Každý den, každou hodinu, minutu tak, jako by měla být ta poslední. Zní to jako klišé? Trochu ano, ale má to něco do sebe. Spočítejte si hrubý počet hodin, kolik denně strávíte zcela zbytečnými věcmi.

Sledujete televizi, zatímco venku chumelí? Zkuste jeden jediný týden žít bez televize. Uvidíte, co najednou budete mít času, který můžete strávit lépe. Jak? Věnujte jej svému dítěti, své přítelkyni/přítelovi, běžte si zaběhat, zaplavat, …

Mnoho lidí štve jejich současné zaměstnání. Nechodí tam rádi. Jak z toho ven? Dělejte to, co vás baví. Buďte v tom dobří a klienti k vám budou chodit sami. Následně můžete začít školit méně zkušené kolegy a ejhle - najednou děláte to co vás opravdu naplňuje a zároveň živí. Není to krásné?

Nejtěžší je začít. Jasně, peníze jsou potřeba a někdy je potřeba pracovat na kase v obchoďáku nebo ve fabrice u pásu. Současně ale můžete investovat volné prostředky do svého vzdělání a postupně se tak připravovat na přechod od zaměstnání k vaší podnikatelské činnosti.

Nejvíce lidí ztroskotá v systému ne proto, že by nic neuměli a byli jen průměrnými, ale proto, že se neodváží udělat ten pomyslný první krok. Raději budou přežívat od jisté výplaty k výplatě a se skřípěním zubů vstávat každé ráno v pět hodin do fabriky, než aby se zakousli a šli si tvrdě za svým cílem. Cílem, který je bude bavit, naplňovat a následně i živit.

Život není o penězích, o drahých autech nebo rozlehlých vilách. Je to především o zážitcích. A chcete na sklonku svého života vzpomínat na to, jak jste znechuceně chodili každý den k pásu do továrny nebo na to, jak jste rozvíjeli své schopnosti, svůj talent a poznávali při tom spoustu zajímavých, inspirativních lidí a prožili krásné zážitky? Život je takový, jaký si jej uděláme. Nelitujte toho, co jste udělali, z chyb se člověk učí. I když poprvé je to chyba, po druhé již vaše volba. Žijte svůj život tak, abyste nikdy nemuseli litovat toho, že jste něco neudělali, i když jste ve skrytu duše moc chtěli.Tisknout stránku

      © 2017 - Jari Böhlerová - Prevence a zdravý životní styl
Digitální obchodník
Zpět nahoru