Tyto zlozvyky si přes čtyřicítku neberte!

Přidáno 11.08.2016

To nejdůležitější, co máme a za peníze si nekoupíme, je zdraví. Proto bychom o něj měli náležitě pečovat a nepěstovat si zbytečné zlozvyky, které na něj mohou mít neblahý vliv. Zvláště po čtyřicítce. Nejlepší je s nimi skoncovat co nejdříve. Čím déle to budete oddalovat, tím hůře se jich budete zbavovat!

Nedostatek spánku

Dnešní uspěchaná doba přímo provokuje k tomu, aby lidé spali čím dál tím méně. Dvacetiletým studentům stačí pár hodin k tomu, aby mohli znovu naplno fungovat a soustředit se, ovšem z dlouhodobého hlediska se nejedná o nic zdravého. Lidský organismus si potřebuje odpočinout, jinak dojde k urychlení jeho biologického stárnutí a mohou se objevit různé zdravotní problémy. Optimální je naspat přibližně 7-9 hodin nerušeného spánku.

Strava

V médiích se objevují takřka samé modelky a spousta žen má pocit, že jsou tlusté a ošklivé. Řešení přichází v reklamami vychvalovaných dietách, které ale opět pouze drancují naše zdraví, pokud nejsou sestaveny a dodržovány opravdu pečlivě.

Ve shonu se dnes ani nestihneme řádně najíst, celý den hladovíme a večer se nacpeme od hlavy až k patě. Špatně! Vyhraňte si čas na alespoň 4-5 jídel denně a jezte pravidelně.

Nedostatek pohybu

Počítač, televize, auto. V době technických vymožeností si pomalu zvykáme na to, že za nás vše udělá technika. My jako lidstvo lenivíme. Pravidelný pohyb je přitom velmi důležitý. Nejen, že udržuje svaly v kondici, ale má skvělý vliv i na psychiku. Předejděte mnoha zdravotním potížím a udržujte své tělo fit.

 

 

 Tisknout stránku

      © 2017 - Jari Böhlerová - Prevence a zdravý životní styl
Digitální obchodník
Zpět nahoru