Cvičení na TRX, aneb cvičte kdekoliv a kdykoliv

Přidáno 11.08.2016

Chcete se dostat do formy, ale činky vám nic neříkají? Vyzkoušejte závěsný systém TRX, díky kterému si můžete vybudovat pevnou a zdravou postavu takřka kdekoliv a kdykoliv jen budete chtít. Cvičení je vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro ostřílené sportovce. Obtížnost cviků si totiž regulujete změnou polohy těla.

TR.. co?

Závěsný systém TRX (Total-Body Resistance Exercise), neboli “cvičení pro zátěž celého těla” pochází od americké armády. Vojáci si potřebovali ve chvílích volna udržovat svojí kondici a proto vyvinuli systém, který bylo možné efektivně využívat i v extrémních podmínkách.

TRX je složen ze dvou délkově nastavitelných popruhů, které jsou zakončeny příjemnými madly pro úchop. Systém lze jednoduše uchytit například kolem větve nebo
kmenu stromu, pouliční lampy, nebo třeba za dveře od vašeho pokoje. Můžete si jej tak
vzít s sebou a cvičit opravdu kdekoliv.

Vybudujte si silné jádro (Core)

Cvičení na systému TRX výrazně pomáhá zesílení vašeho jádra, ze kterého vychází většina pohybů lidského těla. Hlavními partiemi tělesného jádra jsou břišní oblast, záda, hrudník a pánev.

Největší výhodou TRX je cvičení s vlastní vahou těla. Jednoduchým nastavením polohy vašeho těla si zvolíte obtížnost cviku, kterých je obrovské množství. Pokud vám na danou partii nebude vyhovovat jeden, jednoduše jej nahradíte jiným.

TRX si získává stále větší popularitu u mnoha skupin, mezi něž patří třeba fitness trenéři, fyzioterapeuti, profesionální sportovci, atp. Systém umožňuje různě sestavené tréninky, ať už pro redukci váhy, posilování celého těla, podpoření výbušnosti, pružnosti a mnoho dalšího.Tisknout stránku

      © 2017 - Jari Böhlerová - Prevence a zdravý životní styl
Digitální obchodník
Zpět nahoru