Ranní ptáče, dál doskáče

Přidáno 11.08.2016

Patříte mezi lidi, kteří si rádi pospí třeba do desíti hodin? Pokud si vytvoříte nový návyk a začnete vstávat brzy, například kolem šesté hodiny, získáte před ostatními obrovský náskok. V brzkých hodinách je totiž lidský mozek nejproduktivnější a nejkreativnější. To, s čím byste večer zápasili hodiny, zvládnete ráno podstatně rychleji a kvalitněji. Navíc v době, kdy se ostatní budou sápat z postele, vy už budete mít spoustu úkolů za sebou.

6 tipů jak začít

Stanovte si jasný cíl

Bylo by nesmyslné vstávat brzy, abyste poté jen koukali do zdi a přemýšleli, co vlastně budete dělat. Najděte si jasný cíl, čemu se chcete věnovat, jaké úkoly zvládnout a buďte maximálně produktivní. Takovou náplní může být třeba psaní článků na blog, úprava fotografií, vytváření reklamních kampaní, atd.

Zapomeňte, že jde budík odložit na později

Také máte ten problém, že i přes tři nařízené budíky stejně všechny při zazvonění odložíte a spíte dále? Je velmi důležité, abyste ihned po prvním zazvonění vstali a nenechali se zlanařit myšlenkami, ženoucími vás zpět do vyhřáté postele. Pomůže vám například umístění budíku na druhém konci pokoje tak, abyste pro jeho vypnutí byli nuceni vstát. Poté je ideální přejít rovnou do koupelny, kde si můžete dát studenou sprchu a nastartovat tak organismus do nového dne.

Malé krůčky jsou více, než náhlý skok

Není úplně dobré nastavit budík hned první den na 5:00 v případě, že jste zvyklí vstávat kolem deváté. Efektivnějším řešením je postupovat postupně malými krůčky, tedy nařizovat si budík každý den o čtvrt/půl hodiny dříve, než v předešlý den. Takto se dostanete až na váš stanovený čas, který si chcete zažít.

Sklenka vody po probuzení

Přes noc tělo ztratí velké množství tekutin, které je potřeba doplnit. Vypijte po probuzení sklenku vody, která nastartuje a hydratuje váš organismus.

Krátké protažení

Během spánku leží vaše tělo 8 hodin v klidu, krevní řečiště je v útlumu a krev proudí pomaleji, než během dne. Věnujte tři minutky po probuzení krátkému strečinku a protáhněte své tělo.

Víkend nebo všední den, jedeme dál

Po určité době si váš organismus zvykne na brzké vstávání a budete se probouzet i bez budíku. Ať je víkend nebo všední den, udržujte si svůj nový návyk.Tisknout stránku

      © 2017 - Jari Böhlerová - Prevence a zdravý životní styl
Digitální obchodník
Zpět nahoru