Chcete patřit mezi elitu? Učte se od těch nejlepších!

Přidáno 11.08.2016

Když se váš koníček stane životní vášní, snažíte se neustále zdokonalovat. Výběr komunity, která vás bude inspirovat a od které se budete učit, je velmi důležitý. Získáte určité vzorce, podle kterých se budete dále ubírat. Pokud se chcete dostat až mezi elitu a patřit mezi ty nejlepší, musíte se také učit od těch nejlepších.

Inspirace vs. kopírování

V začátcích je dobré získat určité povědomí o kapacitách daného oboru, které vyplatí dále sledovat. Stejně tak, jako malá kachňata následují po narození svou mámu a vštěpují si základní vzorce chování, i vám může následování kroků úspěšných mistrů usnadnit prvotní trnitou cestu a vyhnout se tak i chybám, kterých se třeba i oni sami dříve dopustili.

Následování cesty neznamená její bezmyšlenkovité kopírování! Snažte se zamyslet nad každým krokem, který plánujete a ujasnit si, co vám může přinést, jaká jsou naopak jeho negativa a zda by nešel nějak vylepšit.

Právě poslední věta předchozího odstavce je velmi důležitá. Inovovat. Dnešní svět se mění téměř před očima a co platilo včera, dnes už platit nemusí. I když si budete udržovat hlavní směr, inspirovaný úspěšným profesionálem, pokuste se do jednotlivých kroků přidat něco ze sebe. Vylepšete je.

Jakmile byste této fázi nevěnovali dostatečnou pozornost, reálně vám hrozí fakt, že pouze zapadnete v obrovském konkurenčním davu a pravděpodobně na to brzy doplatíte. Když u vás však zákazník najde něco výjimečného, co ostatní nenabízí, máte téměř z poloviny vyhráno.

Není to lehké a nebude to hned. Vymyslet kvalitní odlišující se prvek je složité a časově velmi náročné. Co vám ale bude poté odměnou je velký náskok před konkurencí, která se vás bude snažit dohnat. Možná za nějaký čas váš nápad zkopírují, ale to už budete mít v záloze svá další esa v rukávu.Tisknout stránku

      © 2017 - Jari Böhlerová - Prevence a zdravý životní styl
Digitální obchodník
Zpět nahoru