Jak začít podnikat v MLM

Přidáno 11.08.2016

Podnikání v MLM, tedy multi level marketingu, se stává v posledních letech doslova fenoménem. Stejně jako z jiných prodejních systémů, i v MLM najdeme jak výhody, tak určité nevýhody. Pokud firma i distributoři dodržují základní “pravidla hry”, stává se tento systém vysoce efektivním způsobem, jak zvýšit prodej. Mnohdy je MLM nesprávně zaměňováno s nelegálními praktikami, jako je “letadlo”, či “pyramida”. Jak takové systémy rozpoznat a nenaletět?

Základní princip MLM

Základní podstatou tohoto systému je zvýšení prodeje. Multi level marketing, v češtině víceúrovňový prodej, využívá strukturu nezávislých prodejců, kteří zastupují práci klasických zprostředkovatelů a díky tomu dochází k vynechávání tradičních mezičlánků. Vytváří se efektivní a levná prodejní síť, kde prodejci dostávají určitou provizi za každý dokočený obchod, plus nějaká procenta z obchodů prodejců, kteří jsou ve struktuře pod nimi.

Pokud je systém správně nastaven, dokáže ušetřit velké peníze, které se mohou využít daleko lépe, například na další vývoj výrobku, rozvoj firmy nebo dokonce snížení ceny koncového produktu. MLM tedy svým způsobem zamezuje plýtvání cennými prostředky.

Jak nenaletět nelegálním praktikám?

Za dobu existence MLM vzniklo mnoho organizací, které si pravidla systému poměrně nepěkně upravily a nyní jej zneužívají. Narozdíl od pravého multi level marketingu jsou však takové praktiky nelegální a často se označují jako tzv. pyramidy či letadla.

A jak je můžete odhalit? Většinou se k vám dostanou pouze velmi mlhavé a nedostatečné informace o firmě, ale i produktu, který byste měli nabízet. Tím největším rozdílem, na kterém v podstatě stojí celá pyramida či letadlo, je velký vstupní poplatek.

Lidi se nechají zlákat vidinou rychlých peněz bez práce, zašlou poplatek za který mnohdy nezískají vůbec nic a poté k jejich překvapení zjistí, že si vydělají peníze pouze tím, když dostanou do firmy další zájemce, kteří zaplatí poplatek a celý kolotoč se
opakuje.

Peníze tak vydělávájí pouze ti nahoře a celý systém se zakládá na dlouhodoě neudržitelném a podvodném modelu. S podobnými praktikami se v MLM nikdy nesetkáte! Vždy přesně víte, za co dostanete kolik peněz a nemusíte skládat žádné vstupní poplatky.

Výhody a nevýhody, aneb je MLM pro mě?

Multi level marketing s sebou nese spoustu výhod, ale svou specifičností také několik nevýhod. Než se vrhnete do podnikání v tomto směru, pečlivě zvažte veškerá fakta, abyste posléze nebyli zklamaní.

Obrovskou výhodou je časová flexibilita. Pracujete, kdy chcete a nestanete se otroky pevné pracovní doby. Díky principu MLM, kdy získáváte provize i z obchodů, které uzavře zprostředkovatel, kterého získáte do své struktury pod sebe, máte možnost vybudovat si pasivní příjem, jehož výše závisí pouze na vašich cílech, úsilí a odhodlání. Ve svém podnikání budete obklopeni obrovským týmem lidí, kteří vás budou průběžně školit a vzdělávat.

A kdy dát naopak od MLM ruce pryč? Pokud v systému vidíte pouze rychlé miliony, které vám budou bez úsilí přitékat na účet, ani to nezkoušejte. Síťový marketing rozhodně není pro pecivály a vyžaduje velké odhodlání, průběžné vzdělávání a pravidelnou aktivitu.

Ze začátku budete pravděpodobně dostávat odmítavé odpovědi na vaši nabídku, budete čelit mnoha výzvám a možná zůstanete nepochopeni. Podnikání není zadarmo, a tak musíte být ochotni vystoupit ze své komfortní zóny a investovat svůj čas, peníze a neustále se učit novým věcem.Tisknout stránku

      © 2017 - Jari Böhlerová - Prevence a zdravý životní styl
Digitální obchodník
Zpět nahoru